
Przedstawiamy kolejny przykład zabezpieczenia drzwi w którym koniecznym było zastosowanie odbojnika z amortyzatorem pomimo zamontowanego samozamykacza, który teoretycznie miał spełnić oczekiwania związane z prawidłowym zabezpieczeniem drzwi. Niestety jak to często bywa ramiona samozamykacza nie wytrzymują dużych przeciążeń związanych z użytkowaniem drzwi zwłaszcza przy drzwiach zewnętrznych o dużej masie, powierzchni, co w przypadku silnych podmuchów wiatru/przeciągu potęguje siłę odziaływującą na mechanizmy samozamykacza, która niejednokrotnie jest destrukcyjna. W przedstawionym przykładzie zastosowano odbojnik typu PRESTIGE V o skoku amortyzacji 36 mm. DORADA MONTAŻOWA – w przedstawionym przykładzie długość korpusu od stopy montażowej powinna zapewnić styk skrzydła w miejscu (punkcie) w którym nie wytwarza się siła przeciwwagi ( każdy punkt od środka skrzydła drzwi w stronę końca drzwi ). Dobrym rozwiązaniem dla użytkownika jest to , że w danym przypadku został wybrany odbojnik o długim skoku amortyzacji – dopóki skok amortyzacji działa wytwarzanie się siły przeciwwagi jest stosownie do długości skoku niwelowane. Dodatkowo dorada dotyczy stopy montażowej pod względem wizualnym, która wyglądałaby bardziej korzystniej gdyby była zastosowana ta w przedłożonym przykładzie – oryginalna stosowana przez producenta z zastosowanym szlifem 600. W przedstawionym przykładzie odbojnik był zamówiony z stopą 80×6 z montażem na jedną śrubę. Zapewne po zakupie, inwestor zorientował się – i słusznie – że lepiej będzie jeżeli stopa montażowa – w danym przypadku będzie o większej średnicy z możliwością montowania na więcej niż jedną śrubę i postanowił przerobić/ wstawić stopę montażową taką jak widać na przykładzie. Nasza firma w swojej ofercie ma różne rozwiązania, stosownie do potrzeb montażowych, dlatego proponujemy – tak jak to jest sugerowane w ofercie wysyłanej przed dokonaniem zakupu – o zwrócenie się o doradę ukierunkowaną na dany wskazany przykład do zastosowania odbojnika.
WYKONUJEMY ODBOJNIKI Z DOSTOSOWANIEM DO POTRZEB MONTAŻOWYCH
Podsumowując doradzamy aby planując zakup drzwi przemyśleć sposób prawidłowego zabezpieczenia drzwi, ponieważ złe zaplanowanie może generować niepotrzebne koszty np. zakup samozamykacza z ”wysokiej półki” ( koszty od 1000,00 zł w górę) sądząc że zapewni to rozwiązanie problemu. W przypadku decyzji na montaż właściwego odbojnika zakup i montaż samozamykacza wystarczy za niezbyt wygórowaną kwotę, ponieważ odbojnik/odbojnica przejmuje na siebie wyhamowanie styku skrzydła drzwi ( zamortyzowanie krytycznego momentu styku) i w takim przypadku rolą samozamykacza jest tylko cofnąć skrzydło drzwi celem ich zamknięcia a wyregulowanie/ustawienie jego „siły” należy dokonać w taki sposób aby największe jego obciążenie ( moment styku skrzydła drzwi) było przekierowanie na odbojnik/odbojnicę z amortyzatorem.
Post a comment Anuluj pisanie odpowiedzi
Related Posts
Zabezpieczenie drzwi ciężkich przed uszkodzeniami. Przykład 120- Września
Zabezpieczenie drzwi odbojnikiem ściennym i samozamykaczem Ścienny odbojnik do drzwi typu – PRESTIGE V Odbojnik…
ODBOJNIK DO DRZWI ŚCIENNY PRZEGUBOWY. Przykład 119 – Nowe Skalmierzyce
ZABEZPIECZENIE DRZWI POPRZEZ MONTAŻ NAŚCIENNEGO ODBOJNIKA Z NASTAWNYM KĄTEM ŚCIENNY ODBOJNIK DRZWIOWY Z NASTAWNYM KĄTEM-…
Odbojnik magnetyczny zabezpieczający drzwi przed uszkodzeniami. Przykład 118- Ostrów Wielkopolski
Tymczasowe zabezpieczenie drzwi przed uszkodzeniami. Odbojnik magnetyczny ( 230 N) z amortyzatorem – PRESTIGE V…
Montaż odbojnika – zabezpieczenie drzwi przed uszkodzeniami. Przykład 116-Warszawa
Ciężkie drzwi zabezpieczone przed uszkodzeniami Wywiercenie otworów dla obsadzenia śrub w tulejach z gwintem wewnętrznym…